Чи можливо громадськості роpглядати законопроекти та інші законодавчі акти та виносити свій вердикт?

05/11/2008 - 16:33

Bogyn.jpg Maknac. Україна Ліберальна:
Справа в тому, що саме таке питання ми пінімали та ставили і розглядаємо в перспективі.
Звичайно, все залежить від самого процесу. А це відносини з органами Влади щодо співпраці, в тому числі і з обговорення законопроектів.
Ідея цікава, я би сказав це досить ідеальні умови щодо реальної участі громадськості у процесі формування громадянського суспільства.
Є певні моменти, при яких громадськість повинна залишатись НЕЗАЛЕЖНИМ формуванням та не залежати від політичних партій чи владних структур.
Точніше, щоб вона не була карманною організацією щодо вирішення "певних питаннь".

Penelope. Україна Ліберальна:
Не должна быть карманной и технологическим проектом.

Юристочка. Україна Ліберальна:
Є певні моменти, при яких громадськість повинна залишатись НЕЗАЛЕЖНИМ формуванням та не залежати від політичних партій чи владних структур.
Точніше, щоб вона не була карманною організацією щодо вирішення "певних питаннь".
ГО повинна завжди залишатись НЕЗАЛЕЖНИМ формуванням!
А от щоб владні структури прислуховувались до думки ГРОМАДСЬКОСТі тобто до нашої
з Вами думки так я рахую що кожен законопроект виноився на обговорення ГРОМАДСКОСТІ!

Vladimir. Україна Ліберальна:
Идея прекрасная, но всякая идея должна иметь смысл, а не только форму. В мире нет законов, которые бы не прошли через общественные, профессиональеные организации, экспертные советы и аналитические центры. Депутаты их только принимают. Хотя такогонет в их Конституции. Ткаой привычный порядок..
У нас, к сожалению, депутаты самиразрабатывают и принимают законы, причем вносят поправки в момент голосвания с голоса. Т.е. Вы там можете обсуждать что угодно, а кончательный текст они в последний момент сами какой захотят примут.
Но, сами общественные организации, с которыми считаются, должны иметь силу. Или массовость, причем ее члены ддолжны ориентироваться на свою орагнизацию при принятии решений.Или силу влияния, репутации в профессиональной среде. А такого нет пока.
Грубо говоря, если из 7 млн. украинских граждан, в той или иной мере разделяющих либеральные ценности, хотя бы 700т. заходили бы на наш сайт чтобы узнат нашу позицию по основным событиям в стране, чтобы определиться с голосванием на выборах, то наша организация
стала бы влиятельной и нам бы присылали сами разработчики свои законопроекты. Но нет в стране таких организаций, к сожалению.

ДЖУЛИЯ. Україна Ліберальна:
Ідея щодо обговорення проектів громадськістю - є не просто цікавою,
а й необхідною для становлення та функціонування сильного громадянського суспільства, яке в свою чергу є важливою умовою становлення правовою соціальної держави не на папері, а "Насправді".
А якість та ефективність цього обговорення - це вже інше питання, і це залежить від якості пропозицій громадськості та створення дієвого механізму відображення у законопроектах цих пропозицій.
А от над створенням цього і повинні працювати громадські організації.

bayard. Україна Ліберальна: