Законодавчі ініціативи влади - різке збільшення мита та судового збору.

, 08/09/2010 - 19:50

Як стало відомо КЛ, у ВР 22.06.2010р. зареєстровані проекти нових законів України «Про судовий збір» та «Про державне мито». Автор - депутат від ПР Ю.Р.Мирощниченко пропонує одночасно визнати Декрет Кабінету Міністрів України від 21.01.1993 № 7-93 «Про державне мито» таким, що втратив чинність.

В нових законах передбачений різкий ріст мита та судових сборів.
У Декреті Кабінету Міністрів мито та сбір обчислювали від величини неоподатковуваного мінімуму доходів громадян (17 грн.). В законодавчих пропозиціях регіонала передбачено обчислювати миту та сбір від розміру мінімальної заробітної плати (з 01.07.2010 становить 888 грн. і постійно зростає).
Як підрахували фахівці Головного науково-експертного управління ВР та Українського кредитно-банківського союзу, законопроекти передбачають значне зростання виплат.
Наприклад, за позовними заявами про розірвання шлюбу ставка судового збору становитиме «2 розміри мінімальної заробітної плати», тобто 1738 гривень, проти 8,5 гривень державного мита, яке справляється сьогодні згідно чинного законодавства.
З позовних заяв немайнового характеру ставка судового збору збільшується з 17 до 173,8 гривень.
Із позовних заяв майнового характеру, що подаються до господарських судів, ставка судового збору встановлюється у розмірі 2 відсотків ціни позову, але не менше 0,5 розміру мінімальної заробітної плати і не більше ста розмірів мінімальних заробітних плат (від 444 грн. до 88 800 грн.). Для порівняння: на сьогодні розмір збору із вказаних заяв становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 6 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і не більше 1500 н.м.д.г. (від 102 грн. до 25 500 грн.)
За посвідчення заповіту необхідно буде сплатити не 0,85 грн., як це передбачено у Декреті Кабінету Міністрів України «Про державне мито», а 86,9 грн., що у 102,2 раза більше.
За видачу свідоцтва про право на спадщину – не 34 грн., а 173,8 грн., що у 5,1 раза більше.
За нотаріальне посвідчення договорів застави – за новим законом треба буде сплатити 0,01 відсотка предмета застави, але не менше 0,5 розміру мінімальної заробітної плати і не більше 3 розмірів мінімальних заробітних плат (від 444 грн. до 2664 грн.). Для порівняння: на сьогодні розмір мита за нотаріальне посвідчення вказаних договорів становить 0,01 відсотка предмета застави, але не менше 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і не більше 50 н.м.д.г. (від 85 грн. до 850 грн.).

Іншою особливістю законопроекта є збільшення видів мит, сплата за які перераховується до Держбюджету замість місцевих бюджетів.

Законопроекти вже отримали схвальний відгук Головного науково-експертного управління ВР, хоча есперти управління такж звернули увагу на різке збільшення ставок.

Таким чином влада обіцяє зменшити податки, а пропонує законопроекти їх суттєвого збільшення, причому збільшення саме для незаможних людей.
Влада обіцяє збільшити фінансовий ресурс місцевого самоврядування, а своїми законодавчими пропозиціями пропонує зменшити його.

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.